Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
BIGBOSS – Než zemřu

BIGBOSS – Než zemřu

Vydáno: 14.12.2019 00:00 v sekci Aktuality - Czech Blade

MetalGate vydávají páté studiové album Velkého mága Jiřího „BigBosse“ Valtera a jeho sólového projektu BIGBOSS BAND


BIGBOSS_cdSmutný nádech této události dodává fakt, že BIGBOSS BAND se tímto počinem pomalu ale jistě loučí se svou dráhou. Rozlučka to je skutečně emotivní. Mistr se totiž rozhodl, že v rámci desky „Než zemřu“ provede posluchače svým životem od A do Z. A že je nač vzpomínat! Namátkou (a ne nutně chronologicky) uveďme alespoň: šťastné dětství, které bylo násilně přerušené tehdejším režimem. První zážitky spojené s hudbou. Toulání se po lesích. Tragická ztráta životního přítele. Zakládání Šelepky (legendární brněnský klub). Kriminál. První krůčky s Root. Nelehké rodinné vztahy. Drogy a démon alkohol. Satanismus a jeho filozofický obsah.
A pokračovat bychom mohli dál, až bychom se dostali do dnešních dní, které „Než zemřu“ ostatně také reflektuje. V nich zastihujeme Mistra, jenž bilancuje svůj život a hledí na svět, v němž – jak sám přiznává – nevidí nic příliš optimistického. To vše a mnohem víc vás čeká na ploše devíti skladeb, jež tvoří „Než zemřu“.

Pokud si tento výčet dobře prohlédneme, pak zřejmě nepřekvapí, že po hudební stránce nebude „Než zemřu“ nikterak skotačivým počinem. To ostatně není žádná novinka, neboť přinejmenším předposlední dvě desky BIGBOSS BANDu („Doomy Ballads“ a „Sbírka černých růží“) se nesou na potemnělých, sentimentálních a místy až doomových vlnách. Pro pořádek se ale také sluší dodat, že zde rozhodně nelze očekávat žádný black metal, ať už v „rootovském“ nebo jakémkoli jiném smyslu. BIGBOSS BAND byl a zatím stále je o realizaci se v odlišných hudebních sférách. Posluchači se tak naskytne příležitost plout na vlnách pomalejších tónů kytar a výrazných klávesových partů. Především se však nechte učarovat jedinečným, silným a hlubokým hlasem samotného Mistra, jenž svým vokálem dodává desce ono jedinečné kouzlo, které dokáže vytvořit jen Velký mág. Dojemnou atmosféru pak podtrhuje použití našeho mateřského jazyka, jenž jako jediný dokáže takto silné emoce plně předat přímo k srdci posluchače.

Kompoziční a producentský záměr se v případě „Než zemřu“ naplnil beze zbytku. Sluší se proto dodat, že celý nahrávací proces probíhal v Dejansound studio, kde se album také mixovalo a proběhl zde též finální mastering. Producentské trio ve složení BigBoss, Paramba a Dejan Petkovič zde dbalo na každý detail a výsledný, nádherně čistý a vyvážený zvuk tomu skutečně odpovídá.

Deska je hotová a připravená spatřit světlo světa. Jeji příchod na tento svět však ještě nebude znamenat definitivní konec BIGBOSS BANDu. Tím se trochu vracíme na začátek tohoto textu, kde jsme zmínili, že formace se „pomalu ale jistě loučí“. Skutečnou tečkou za dráhou tohoto atmosferického uskupení totiž bude série několika vybraných vystoupení, která jsou v plánu na rok 2020. Nezapomeňte proto sledovat oficiální kapelní kanály, ať to opravdové živé loučení nezmeškáte. Mezitím se dobře seznamte s pátým studiovým počinem, jenž vychází právě dnes.

Pátá studiová deska „Než zemřu“ vychází u MetalGate Records ve formě digipack a k dostání je na MetalGate e-shop. V digitální podobě je album k dispozici na Spotify, Google Play, Amazon, Deezer, Apple Music, Supraphonline a dalších online platformách.

Facebook BIGBOSS BAND


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
KAPRIOLA - Rebellion KAPRIOLA - Rebellion
Vydáno: 26.07.2021 v sekci Recenze
VLASTNÍ VYDÁNÍ - 33:36, rock... číst dále
Kniha THE BOOK se otevírá singlem Sculptures of the Gods Kniha THE BOOK se otevírá singlem Sculptures of the Gods
Vydáno: 26.07.2021 v sekci Aktuality
Nová heavy metalová kapela THE BOOK z Brna představuje svou tvorbu singlem "Sculptures of the Gods". Dvouskladbová nahrávka je k dispozici k poslechu na Bandcampu, kde vyšla v digitální podobě 19. července. Během srpna vyjde také fyzicky... číst dále
Cvičme v rytme punku - ZPUTNICI natočili nový klip Dýchej Cvičme v rytme punku - ZPUTNICI natočili nový klip Dýchej!
Vydáno: 26.07.2021 v sekci Aktuality
Pořádné osmdesátkové retro, orosená těla, červené trenýrky proklatě vysoko a taky trochu toho lidského tepla, to vše a ještě víc najdete v nejnovějším klipu "Dýchej!" elektro-punkové kapely ZPUTNIK... číst dále
Za Spark! Za Spark!
Vydáno: 29.05.2020 v sekci Aktuality
Koronavirus zasáhl do chodu Sparku více než jsme mysleli a chtěli. Situace není jednoduchá a my jsme museli přijmout opatření, abychom zachovali časopis v jeho stávající podobě. Mimořádně tedy uveřejňujeme úvodník šéfredaktora... číst dále
Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA Je dobojováno! Vítězem Spark Fresh Blood 2019 je PURNAMA
Vydáno: 22.01.2020 v sekci Fresh Blood
Šestý ročník Spark Fresh Blood zná svého vítěze, je jím turnovská death/blacková smečka PURNAMA. V těsném závěsu za ní skončili tachovští NEUROTIC MACHINERY a táborští ENDLESS DRAIN. Všechny tři kapely však odvedly... číst dále