Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
DIRTY OLD DOGS se ve videoklipu rituálně očišťují ohněm

DIRTY OLD DOGS se ve videoklipu rituálně očišťují ohněm

Vydáno: 15.04.2021 10:14 v sekci Aktuality - Czech Blade

Olomoučtí DIRTY OLD DOGS vydávají první singl "One Day" spolu s videoklipem z připravovaného alba "Let’s Burn Heaven Again". Skladba vznikla v kapelním studiu, mixu a masteru se chopil Amák z Golden Hive.
"One Day" stojí na temných syntezátorových plochách, procítěných minimalistických kytarových aranžích a charismatickém zpěvu frontmana kapely Tomma Prochazky. Grungeovou špinavost zvuku s teskným bluesovým napětím doplňují psychedelické prvky.

„One day odkazuje na nutné bolestné změny, což je ostatně jedno z témat celé nacházející desky. Intimní až meditační skladba poukazuje na uzavření starých kapitol s pozitivním nádechem do budoucna. V klipu je vyobrazeno rituální spalování, očištění a osvobození. Chtěli jsme zachytit až spirituální náladu, která se odráží i v textu,” říká o skladbě Tomm Prochazka.

Trojice aktuálním počinem rozšiřuje svou tvorbu o další rozměr. "One Day" je prvním ze tří videoklipů, které se postupně spojí v jednu příběhovou linii. Nadcházející dva videoklipy trilogie svěřili do rukou dvěma různým režisérům. Cílem jsou odlišná vizuální zpracování tématu očisty ohněm, které je ústředním motivem více než rok připraveného alba.

„Natáčení bylo spontánní, představa spalování byla dána konceptem, ale vize záběrů vznikaly až na místě. Prázdná planina, obří horizont a všeobjímající nebe. Jeho velikost, tíha a zároveň klid, který vzbuzuje, mívám už od malička ve snech a jiných změněných stavech vědomí. Proto mi přišlo příhodné se na tom sám produkčně podílet. Přizval jsem kameramana a kamaráda Jakuba Macoszka. Následný střih a editaci videa pak byla má práce. V klipu se mnou hraje fenka Ela, kterou jsem od štěněte občas hlídával kamarádovi Jiřímu Jirákovi z Nylon Jail. Své role symbolu osvobození se zhostila perfektně,” popisuje natáčení Prochazka.

DIRTY OLD DOGS vznikli v roce 2015. Vyhráli kapelní klání Boom Cup 2017 a díky vítězství v soutěži Jump into Colours vystoupili na Colours of Ostrava. Zahráli si také na Colour Meeting festivalu nebo Ostravě v ulicích. Začátkem roku 2020 odehráli klubové turné po Německu. Letos se chystají na hlavní pódium Hradeckého slunovratu, kde zahrají jako vítězové festivalové soutěže Welcome scéna. Třetí řadové album kapely "Let’s Burn Heaven Again" vyjde digitálně na streamovacích platformách 24. května. Na podzim se fanoušci dočkají i vydání vinylu. Distribuci alba zajišťuje vydavatelství Indies Scope.

Dirty Old Dogs
Facebook DIRTY OLD DOGS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Činy jsou víc než slova, připomíná David KOLLER Činy jsou víc než slova, připomíná David KOLLER
Vydáno: 27.03.2026 v sekci Aktuality
Na podzim plánuje David KOLLER vydání alba "Nebudem se bát" . Posledním singlem, vydaným před edicí desky, je skladba "Víc než slova", ve které si zahostoval jazzový trumpetista Miroslav Hloucal.   DAVID KOLLER - Víc než slovaDavid... číst dále
NAHUM pokřtí nové album Old World Dead na Necro Metal Pilgrims 2026 v Ostravě NAHUM pokřtí nové album Old World Dead na Necro Metal Pilgrims 2026 v Ostravě
Vydáno: 27.03.2026 v sekci Aktuality
V ostravském klubu Barrák se uskuteční další ročník tradičního a oblíbeného klubového festivalu Necro Metal Pilgrims, který letos nabídne symbolických šest kapel napříč širším spektrem extrémního metalu. Hlavním bodem... číst dále
DREAM OF THE SUN - What God Has Taken Once, He Can Always Take Twice DREAM OF THE SUN - What God Has Taken Once, He Can Always Take Twice
Vydáno: 26.03.2026 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD – 34:04, alternativní rock... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále