Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
ETEF 2022 oznamuje: MARTWA AURA, RAGEHAMMER, SELF-HATRED a TAEDIFER

ETEF 2022 oznamuje: MARTWA AURA, RAGEHAMMER, SELF-HATRED a TAEDIFER

Vydáno: 16.01.2022 10:12 v sekci Aktuality - Czech Blade

Sedmý ročník ETEF (Enter The Eternal Fire festival) se uskuteční 22.-23. 7. 2022 ve Volyni v areálu koupaliště v jižních Čechách. Naváže na předchozí ročníky z let 2015-2020 a vrací se po roční pauze způsobené koronavirovými restrikcemi.

Happy Hell New Year… Nemůžeme začít nový rok jinak než pozitivním způsobem. Funeral black metal meditace polského uskupení MARTWA AURA zasáhne ETEF 2022. Jejich ponurá a hnilobná energie nás transcendentálně vtáhne až za bránu života a seznámí všechny se smrtí. Čerstvě mají za sebou úspěšné evropské turné s krajany MGŁA a MEDICO PESTE, což je pomyslnou pečetí kvality jejich nejčernějšího řemesla. Rozhodně stojí za to ponořit se do jejich stávající tvorby, nejen do aktuálního alba „Morbus Animus“ (2020). V létě ve Volyni prostoupí vaším tělem i myslí infernální aura a magnetismus záhrobí se známkou MARTWA AURA.
Inspirováni pekelnými bohy z VENOM, SODOM, BATHORY či IMPALED NAZARENE. Na ETEF přinášíme blackened thrash bez kompromisů a slitování v podobě squadu RAGEHAMMER z polského Krakova. Od jejich prvního dema „War Hawks“ (2012), přes debutové album „The Hammer Doctrine“ (2016), od raných koncertů v místních hospodách a klubech až po sdílení pódia s takovými těžkými váhami, jako jsou DESTRÖYER 666, ANGELCORPSE, TOXIC HOLOCAUST nebo CANNIBAL CORPSE, se desetiletí trvající cesta RAGEHAMMER zdá jasnější než-li kdykoliv předtím. Po čtyřech letech studiové nečinnosti se kapela vrátila ve stejné sestavě a zaútočila na jistou smrt stejnojmenným albem „Into Certain Death“ (2020). V létě to bude na ETEF pódiu mega pekelná pařba.

Musíme i trochu zadoomit. Tvorba plzeňských SELF-HATRED staví na kořenech české doommetalové scény z let devadesátých, jejichž odkaz kombinuje s doom/blackem, přesahujícím až k depressive blackovým a post/blackovým náladám. V sestavě figurují lidé, kteří působili v DISSOLVING OF PRODIGY, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY, LLYR a personální propojení panuje s ET MORIEMUR a SOMNIATE. První dvě alba „Theia“ (2016) a „Hlubiny“ (2018) vyšla u respektovaného ruského doomového labelu Solitude Productions. Aktuálně se dokončuje materiál pro desku třetí, kterou bude kapela prezentovat naživo při nadcházejících koncertech.

TAEDIFER. Nová kapela známých tváří, pánů z kapel jako INGROWING, GUTALAX, LOCOMOTIVE, DARK ANGELS, BONE ORCHARD, THE OLD FOUR či BOHEMYST. Tihle ostřílení mazáci hrají poctivý death metal staré školy! Na tento rok je v plánu debutové album prosycené hnilobou a záhrobními melodiemi, při jehož poslechu vám určitě polezou z repráků červi! Volume úplně doprava!

Již dříve oznámené kapely:
CENTINEX // Švédsko // death metal
SADIST // Itálie // prog death metal
GRÁ // Švédsko // black metal
SUR AUSTRU // Rumunsko // folk/black metal
INFERNO // Česko // black metal
BOHEMYST // Česko // bohemian dark metal
EXORCIZPHOBIA // Česko // thrash metal
MALLEPHYR // Česko // black/death metal
NAURRAKAR // Česko // black metal

Další potvrzené kapely budou postupně zveřejňovány na FB a webu akce, sledujte tedy naše informační kanály pro nejčerstvější informace!

Aktuální stav předprodeje vstupenek k 10. 1. 2022:
První edice 50 ks za 700 Kč byla již rozebrána.
Z druhé edice 100 ks / 800 Kč zbývá posledních pár kusů, brzy dojde k navýšení ceny.

Výše vstupného proti předchozím ročníkům je vyšší, ale stejně tak vzrůstá počet kapel i jejich renomé a celkově musíme také do cen promítnout vyšší náklady za služby s festivalem spojené. Věříme, že tuto situaci chápete, za což vám děkujeme, stejně jako za velký zájem o náš festival.

Pokud chcete pořídit vstupenky za akční ceny, neváhejte. Aktuální ceny sledujte na webu festivalu http://www.etef.cz/vstupenky.html, kde je možné lístky objednávat.

ETEF_plakát 3
Facebook ETEF


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
KLUBOOFKA WORLD – květen 2022 KLUBOOFKA WORLD – květen 2022
Vydáno: 21.05.2022 v sekci Aktuality
Druhá Kluboofka World letošního roku vám představí kapely z různých koutů Evropy. Řeckou kapelu PROJECT RENEGADE si můžete naposlouchat a zajít na jejich živé vystoupení v rámci plzeňského Metal Festu. Uslyšíte je také na... číst dále
Kapela UDG pokřtí album Přístav ve vyprodaném Foru Karlín Kapela UDG pokřtí album Přístav ve vyprodaném Foru Karlín
Vydáno: 21.05.2022 v sekci Aktuality
Čekání na narozeninový koncert skupiny UDG je u konce! Kapela původně plánovala oslavit v nejprestižnějším koncertním sále v Praze dvacáté narozeniny, v mezičase však vydala nové album a tak kromě oslavy kulatin proběhne i křest... číst dále
Tomáš Průša přichází s debutovou deskou Černá a bílá Tomáš Průša přichází s debutovou deskou Černá a bílá
Vydáno: 20.05.2022 v sekci Aktuality
Finalista festivalové přehlídky Blues Alive Aperitiv 2022 Tomáš Průša po několika EP vydává autorské debutové album s názvem "Černá a bílá", na které si přizval řadu zvučných muzikantských jmen. Křest proběhne 30. 5. 2022 v... číst dále
TAPE01 odhalují své zvířecí instinkty TAPE01 odhalují své zvířecí instinkty
Vydáno: 20.05.2022 v sekci Aktuality
Alt–rocková kapela TAPE01 vydala svůj první animovaný klip k písni "Animal Instincts", která se umístila mezi Top20 v letošním ročníku soutěže pro začínající interprety Startér Radia Wave. Song v sobě kombinuje tóny... číst dále
RAMCHAT připravují na letošní rok dvě desky RAMCHAT připravují na letošní rok dvě desky
Vydáno: 20.05.2022 v sekci Aktuality
Japonské vydavatelství Red River Records vydá toto léto pagan metalovým RAMCHAT kompilační album „Tryzny a tmy“,které bude představovat výběr z prvních čtyř alb a rarit, které se na albech dosud nevyskytly. Fanoušci se mohou... číst dále