Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
RockOpera Praha na jednu noc opět zdarma. V plánu je hudba i stand-up komedie

RockOpera Praha na jednu noc opět zdarma. V plánu je hudba i stand-up komedie

Vydáno: 18.05.2023 07:22 v sekci RockOpera - Czech Blade

RockOpera Praha se v sobotu 20. května na jednu noc opět otevře veřejnosti. A to zcela zdarma. Návštěvníky čeká hudba i stand-up komedie.

Jako každý rok se RockOpera Praha také letos účastní akce Prahy 7 Máme otevřeno a Festivalu muzejních nocí. Tento rok se obě akce odehrávají ve stejný den, v sobotu 20. května. Divadlo se tedy rozhodlo je propojit do jednoho večera s volným vstupem.

„Máme otevřeno i Festival muzejních nocí nabízejí unikátní možnost zažít naše divadlo trochu jinak. Program i zábava jsou o něco volnější, než když klasicky hrajeme nějakou z našich oper. Na jeviště se dostanou zatím málo známí performeři z Rockové akademie i hostující umělci,“ říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Podle ní tyto speciální večery nalákají do RockOpery úplně nové diváky a navíc pomáhají utužovat komunitní život kolem divadla. „Je to událost, při níž se můžeme všichni sejít, odreagovat se a zkoušet nové věci. Zván je úplně každý,“ láká Forest.

Divadlo se otevře v 18 hodin. V 19 hodin začíná program Rockové akademie, která pomáhá RockOpeře Praha hledat nové a neokoukané talenty. Návštěvníci budou moct do jejího fungování nahlédnout s krátkou ukázkou pohybových cvičení z pravidelných sobotních workshopů. Pod vedením Dominiky Liškové studenti předvedou klasický balet i moderní tance podle techniky americké choreografky Marthy Graham.
„Dospělí i děti jsou vítáni, aby se připojili. Studenti jim rádi uvolní místa a budou jim fandit,“ říká Pavla Forest s tím, že zájemci o pravidelné navštěvování Rockové akademie se mohou ptát všech studentů na jejich zkušenosti a dojmy. „Máme i studenty starší padesáti let,“ dodává Forest. Účastníci akademie také zazpívají skladby z repertoáru RockOpery Praha. Zazní ale i rockové hity od jiných interpretů.

RockOpera

Ve 20 hodin pak začne vystoupení komediální skupiny Vtípečky se zelím. Jedná se o speciální hosty, kteří s RockOperou Praha spolupracují vůbec poprvé. „Jsme rádi, že můžeme vystoupit na stejném jevišti, na kterém diváky rozesmívala například i světově úspěšná komička Celeste Barber. Pozvání od Pavly Forest si velmi vážíme,“ říká jeden z vystupujících a moderátor Jiří Štraub.
Komediální skupinu Vtípečky se zelím založili v roce 2022 Ondřej Cabal a Aleš Pitrmoc. Jejím cílem je shromažďovat začínající komiky a kolektivně rozvíjet řemeslo stand-upu. V tom jim pomáhají také známí a zkušení komici Jiří Jakima a Tigran Hovakimyan.

Mimo Štrauba v sobotní večer vystoupí také Adam Korytář, Martin Černý a Zdeněk Hruška. „Jsme komici nové generace. Diváci nás zatím nemohou znát z televize nebo streamovacích platforem. Pořádáme ale show po klubech a malých sálech po celé republice. RockOpera Praha je zatím největší sál, který jsme navštívili. Nemůžeme se dočkat,“ dodává Štraub.

Na vystoupení Vtípečků se zelím ve 21 hodin naváže opět Rocková akademie s hudebním programem. „Pokud u nás ještě návštěvníci budou chtít zůstat, budeme pak ve foyer pokračovat rockotékou,“ uzavírá Forest.

Facebook RockOpera


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
BLACK TIGER se hlásí s novým lyric videem BLACK TIGER se hlásí s novým lyric videem
Vydáno: 24.07.2024 v sekci Aktuality
Olomoučtí BLACK TIGER, kteří se jako jedni z mála u nás věnují hudebnímu žánru AOR,na začátku května vydali své druhé album „Alive“. Z něj pochází i skladba "Invincible", na níž kapela spolupracovala s Mariem Percudanim a ke... číst dále
ENDLESS odhalují své Pocity ENDLESS odhalují své Pocity
Vydáno: 23.07.2024 v sekci Aktuality
Třicáté narozeniny slaví letos ENDLESS, kteří se po třech letech čekání přihlásili s novým singlem. Po několika změnách v sestavě se kapela aktuálně kloní k vlivům Architects a modernímu metalu a novinka „Feelings“, kterou... číst dále
Spark Party v Jablunkově se blíží: WITCH HAMMER oslaví dvacet pět let na scéně! Spark Party v Jablunkově se blíží: WITCH HAMMER oslaví dvacet pět let na scéně!
Vydáno: 23.07.2024 v sekci Aktuality
Jablunkovští rodáci WITCH HAMMER se na konci 90. let rozhodli reinkarnovat klasický heavy metal a v osobitém podání ovlivněném unikem kraje na pomezí tří států. Bohatých 25 let své existence oslaví speciální setem 5. 10. v... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále