Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
RockOpera Praha na jednu noc opět zdarma. V plánu je hudba i stand-up komedie

RockOpera Praha na jednu noc opět zdarma. V plánu je hudba i stand-up komedie

Vydáno: 18.05.2023 07:22 v sekci RockOpera - Czech Blade

RockOpera Praha se v sobotu 20. května na jednu noc opět otevře veřejnosti. A to zcela zdarma. Návštěvníky čeká hudba i stand-up komedie.

Jako každý rok se RockOpera Praha také letos účastní akce Prahy 7 Máme otevřeno a Festivalu muzejních nocí. Tento rok se obě akce odehrávají ve stejný den, v sobotu 20. května. Divadlo se tedy rozhodlo je propojit do jednoho večera s volným vstupem.

„Máme otevřeno i Festival muzejních nocí nabízejí unikátní možnost zažít naše divadlo trochu jinak. Program i zábava jsou o něco volnější, než když klasicky hrajeme nějakou z našich oper. Na jeviště se dostanou zatím málo známí performeři z Rockové akademie i hostující umělci,“ říká výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Podle ní tyto speciální večery nalákají do RockOpery úplně nové diváky a navíc pomáhají utužovat komunitní život kolem divadla. „Je to událost, při níž se můžeme všichni sejít, odreagovat se a zkoušet nové věci. Zván je úplně každý,“ láká Forest.

Divadlo se otevře v 18 hodin. V 19 hodin začíná program Rockové akademie, která pomáhá RockOpeře Praha hledat nové a neokoukané talenty. Návštěvníci budou moct do jejího fungování nahlédnout s krátkou ukázkou pohybových cvičení z pravidelných sobotních workshopů. Pod vedením Dominiky Liškové studenti předvedou klasický balet i moderní tance podle techniky americké choreografky Marthy Graham.
„Dospělí i děti jsou vítáni, aby se připojili. Studenti jim rádi uvolní místa a budou jim fandit,“ říká Pavla Forest s tím, že zájemci o pravidelné navštěvování Rockové akademie se mohou ptát všech studentů na jejich zkušenosti a dojmy. „Máme i studenty starší padesáti let,“ dodává Forest. Účastníci akademie také zazpívají skladby z repertoáru RockOpery Praha. Zazní ale i rockové hity od jiných interpretů.

RockOpera

Ve 20 hodin pak začne vystoupení komediální skupiny Vtípečky se zelím. Jedná se o speciální hosty, kteří s RockOperou Praha spolupracují vůbec poprvé. „Jsme rádi, že můžeme vystoupit na stejném jevišti, na kterém diváky rozesmívala například i světově úspěšná komička Celeste Barber. Pozvání od Pavly Forest si velmi vážíme,“ říká jeden z vystupujících a moderátor Jiří Štraub.
Komediální skupinu Vtípečky se zelím založili v roce 2022 Ondřej Cabal a Aleš Pitrmoc. Jejím cílem je shromažďovat začínající komiky a kolektivně rozvíjet řemeslo stand-upu. V tom jim pomáhají také známí a zkušení komici Jiří Jakima a Tigran Hovakimyan.

Mimo Štrauba v sobotní večer vystoupí také Adam Korytář, Martin Černý a Zdeněk Hruška. „Jsme komici nové generace. Diváci nás zatím nemohou znát z televize nebo streamovacích platforem. Pořádáme ale show po klubech a malých sálech po celé republice. RockOpera Praha je zatím největší sál, který jsme navštívili. Nemůžeme se dočkat,“ dodává Štraub.

Na vystoupení Vtípečků se zelím ve 21 hodin naváže opět Rocková akademie s hudebním programem. „Pokud u nás ještě návštěvníci budou chtít zůstat, budeme pak ve foyer pokračovat rockotékou,“ uzavírá Forest.

Facebook RockOpera


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
Na vinylu vychází záznam koncertu HNF z Rockfestu 1987 Na vinylu vychází záznam koncertu HNF z Rockfestu 1987
Vydáno: 06.06.2023 v sekci Aktuality
V roce 1987 se starý svět měnil. V Sovětském svazu byla perestrojka v plném chodu a také v Maďarsku a Polsku se uvolňovaly poměry. V této atmosféře pozvolných změn se i u nás soudruzi rozhodli pro drobný ústupek a umožnili... číst dále
DESTROY! - Pomsta společnosti DESTROY! - Pomsta společnosti
Vydáno: 06.06.2023 v sekci Recenze
COFFEEGRINDER - 17:07, metal... číst dále
EDDIE STOILOW zahajují oslavy dvacetin novým videoklipem a koncertem na střeše EDDIE STOILOW zahajují oslavy dvacetin novým videoklipem a koncertem na střeše
Vydáno: 06.06.2023 v sekci Aktuality
Pražská pop-rocková skupina EDDIE STOILOW letos oslaví dvacet let na scéně. K tomuto významnému jubileu sobě i fanouškům nadělí hned několik překvapení. Tím prvním je pohádkový videoklip k novince "Grateful". Píseň je... číst dále
BLIND STREET prozradí, jaké je to Uvnitř BLIND STREET prozradí, jaké je to Uvnitř
Vydáno: 05.06.2023 v sekci Aktuality
V roce 2019, téměř po sedmnácti letech od rozpadu původního uskupení nu-metalové kapely BLIND STREET se dva bývalí členové rozhodli pro občasné hraní. A výsledkem je nejen letošní album "Jsme její", ale i aktuální videoklip ke... číst dále
JOKERʼS IV osvobozují fiktivní svět JOKERʼS IV osvobozují fiktivní svět
Vydáno: 05.06.2023 v sekci Aktuality
Čtyři superhrdinové, z nichž každý má svou speciální schopnost, jedou v dodávce osvobodit fiktivní svět "Till The End", který ovládá mocný a zlý Mr. Evil se svou armádou temných stvoření. Ne, v tomto případě se nejedná o... číst dále