Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Podzim v RockOpeře: Bude se znovu bojovat o Théby, ale v jiném časoprostoru. V plánu je nová opera

Podzim v RockOpeře: Bude se znovu bojovat o Théby, ale v jiném časoprostoru. V plánu je nová opera

Vydáno: 26.05.2023 07:20 v sekci RockOpera - Czech Blade

Jarní sezóna RockOpery Praha se teprve chýlí ke svému konci a divadlo již nyní láká diváky na podzimní program. Ten se bude opět skládat výhradně z autorských děl Milana Steigerwalda a Pavly Forest. RockOpera představí zcela novou verzi metalové opery 7 proti Thébám jako Boj o trůn, na jeviště se vrátí přepracované Bardo Thödol: Kniha mrtvých s Kamilem Střihavkou a silvestrovské oslavy se ponesou ve znamení koncertní premiéry úplně nového titulu.

RockOpera Praha začne podzim velkolepě. Novou sezónu zahájí v září s napínavou bitvou o krásnou Helenu. "Trója" nabídne atraktivní obsazení v podobě Jana Toužimského, Jana Tláskala, Daniely Langrové, operní hvězdy Evy Urbanové či Kamila Střihavky.

„K antice chováme velmi vřelý vztah. Naše první opery Antigona a Oidipus Tyranus z ní přeci jen vycházely. S Trójou jsme se trochu vrátili ke kořenům. Stále se navíc jedná o poměrně nový titul v našem repertoáru a byli bychom rádi, kdyby se brzy dočkal vysokého počtu repríz, podobně jako ostatní opery z naší antické série,“ říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest s tím, že diváci se na podzim mohou těšit i na zmíněnou Antigonu a Oidipa Tyrana.

Do antické série přibude také metalová opera "Boj o trůn", která bude vycházet z hudby k dílu "7 proti Thébám". To vyšlo i jako dvojalbum, které je stále v prodeji v e-shopu RockOpery Praha. Opera "7 proti Thébám" si letos odbyla svoji divadelní derniéru.

„Se 7 proti Thébám jsme se letos s dojetím rozloučili. Celé dílo již potřebovalo režijně aktualizovat a předělat. Diváci se tedy mohou těšit na operu Boj o trůn, což bude svěží verze souboje dvou bratrů o vládu v Thébách pro rok 2023. Odehrávat se bude v úplně jiném časoprostoru a režie se tentokrát ujme Igor Krištof,“ přibližuje Forest.

Mimo antiky divadlo nabídne i horor. Znovu uvede jeden ze svých nejúspěšnějších titulů – "Vymítače". Dojde také na oblíbeného Frankensteina. Strašidelný nádech má i zatím nejnovější opera "Lilith: Matka démonů", která ukazuje nový pohled na mýty o vzniku lidstva. V biblické tématice bude pokračovat Maria Madonna. Ta vypráví život Ježíše Krista z pohledu jeho matky Marie a v duchu napínavých obrazů a scén, typických pro RockOperu Praha.

Starobylé mýty posloužily jako inspirace také pro "Knihu mrtvých: Bardo Thödol". Symfonicko-rockové dílo zpracované na základě Tibetské knihy mrtvých v obsazení nově posílil Kamil Střihavka, který navíc ztvární i roli pilota v "Malém princovi".
Romantiku a osudovost pak nabídne rocková adaptace Shakespearova "Romea & Julie". „Nemohli jsme vynechat ani Fausta s Jiřím Zonygou a Viktorem Dykem. Příběh znuděného učence, který si začne zahrávat s okultismem, láká do RockOpery návštěvníky opakovaně. Podobné je to i s tragickým osudem Anny Kareniny. Tu budeme hrát v říjnu,“ přibližuje Forest.

„Musíme se ale nadobro rozloučit s absurdně komediálním "Procesem". Operu na motivy románu Franze Kafky čeká na podzim velká derniéra,“ dodává ředitelka.

Na závěr roku pak divadlo chystá koncertní premiéru úplně nové opery. Pavla Forest i umělecký šéf RockOpery Praha Milan Steigerwald potvrdili, že na novém díle usilovně pracují. O co se bude přesně jednat, ale zatím odhalit nechtějí.

„Nejnovější titul zatím stále zůstává v tajnosti. Můžeme ale slíbit, že budete příjemně překvapeni,“ říká Forest s tím, že bližší informace RockOpera Praha zveřejní v blízké době na svém webu a sociálních sítích.

Facebook RockOpera

 


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
MORAVIUS - Moravian Bravery MORAVIUS - Moravian Bravery
Vydáno: 24.05.2024 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD – 43:56, power metal... číst dále
HAND GRENADE se ponořili do tmy HAND GRENADE se ponořili do tmy
Vydáno: 24.05.2024 v sekci Aktuality
HAND GRENADE vydali nový singl s názvem "Do tmy", který se opět drží aktuálního tématu - deprese. "Všímáme si, co se kolem nás děje a tohle téma vede k hlubšímu zamyšlení, které stálo za to přepsat do textu," řík... číst dále
MORAVIAN BASTARDS - Old Tavern Tales MORAVIAN BASTARDS - Old Tavern Tales
Vydáno: 23.05.2024 v sekci Aktuality
A toto ja rád – mix ožranských popevkov, píšťalok, gájd, harmoniky, ženského i mužského spevu, rockových, punkových i metalových gitár i temp, keltské aj vikingské nápevy, už len narazená bečka, dobrá partia a „žena moja... číst dále
Antigona je plnoletá. RockOpera pozvala na její osmnáctiny Evu Urbanovou Antigona je plnoletá. RockOpera pozvala na její osmnáctiny Evu Urbanovou
Vydáno: 23.05.2024 v sekci RockOpera
První rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest Antigona letos slaví osmnáct let od premiéry. Eva Urbanová jako bohyně osudu, Žántí jako Antigona, Viktor Dyk jako proradný Kreón, Raven jako slepý věštec Teirésias či Pavla... číst dále
TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my
Vydáno: 21.05.2024 v sekci Aktuality
VLASTNÍ NÁKLAD – 37:27, rock... číst dále