Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Mystický závěr sezóny: Do RockOpery Praha zavítá Faust i Matka démonů

Mystický závěr sezóny: Do RockOpery Praha zavítá Faust i Matka démonů

Vydáno: 01.06.2023 14:08 v sekci RockOpera - Czech Blade

RockOpera Praha se před létem rozloučí s diváky s dvěma představeními mystického rázu. Prvním je "Faust". Rocková opera má reprízu 1. června a fanoušci se v ní mohou opět těšit na Jiřího Zonygu v titulní roli a na Viktora Dyka jako proradného Mefistofela. Tvůrci Milan Steigerwald a Pavla Forest se nechali inspirovat ve slavném díle Johanna Wolfganga von Goetha a v roce 2014 poprvé uvedli titul, který se s velkým úspěchem hraje dodnes.

„Faust je dojemný a vzrušující příběh. Jeho rocková adaptace, kterou jsme vytvořili s Milanem Steigerwaldem, příští rok oslaví deset let od prvního uvedení. Jsem ráda, že se lidem stále tak líbí. Navíc obsahuje i jedny z největších hitů, které jsme kdy napsali,“ říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Na Fausta pak 7. června naváže "Lilith: Matka démonů". Tvůrci se tentokrát nechali inspirovat náboženstvími a mýty, podle nichž byla první ženou s Adamem v ráji Lilith, která se vzepřela svému muži i Bohu. Poté utekla z Edenu pryč a začala plodit s jinými bytostmi démony.
„Lilith bývá často vnímána velmi negativně. My se ale na její příběh díváme jinak. V Edenu jste mohli stát buď na straně Boha, nebo na opačném pólu. Lilith se vzepřela, nechtěla s Adamem spát v misionářské poloze, protože nerozuměla tomu, proč by měla spočinout pod ním, když byli oba stvořeni z hlíny. Adam se ji pokusil přemoct, a proto uprchla,“ přiblížila Forest s tím, že opera se zaobírá stále aktuálním tématem svobody lidské bytosti.

V hlavní roli se představí Daniela G. Langrová. Kromě ní a Forest vystoupí i Honza Toužimský, Kamil Střihavka a další.

„Chceme všem moc poděkovat za další úžasnou sezónu. Už se nemůžeme dočkat podzimu. Během něj uvedeme hned dva nové tituly – historickou podívanou Boj o trůn a operu, na níž usilovně pracujeme a kterou odhalíme později,“ říká Pavla Forest.

Divadlo také pokračuje v utváření tvůrčí komunity, která se skládá z nadšenců s touhou zdokonalovat se ve zpěvu, herectví či tanci. Rocková akademie se na jevišti běžně objevuje při standardních představeních RockOpery Praha a baví diváky i při specifických událostech.Naposledy ji lidé mohli vidět při akcích Máme otevřeno a Galerijní noc, které se 20. května spojily v jeden večer nabitý hudbou i stand-up komedií.
„Rocková akademie slouží k utužování komunity kolem divadla a přispívá k našemu regionálnímu působení v Praze 7. Přihlásit se do ní může každý, kdo má chuť na sobě pracovat a zároveň si užít spoustu zábavy,“ přibližuje ředitelka.

Další program si Rocková akademie připravila na 4. červen. V rámci Rodinného dne Prahy 7 bude na Výstavišti Holešovice od 13 hodin ukazovat, jak probíhá její standardní workshop, který se v divadle koná každou sobotu. V 16:45 pak zamíří na hlavní scénu Rodinného dne, kam ji přijdou podpořit i velké hvězdy RockOpery Praha. Její vystoupení bude klást důraz hlavně na operu Lilith: Matka démonů. Nebude chybět ani ukázka growlingu, tedy techniky zpěvu užívané především v extrémních odnožích metalové hudby. Po 17. hodině se diváci mohou přijít do stánku RockOpery Praha podívat na vystoupení Matěje Kohouta, pohybového herce, který například ztvárňuje hlavní roli v symfonicko-rockové opeře Kniha mrtvých: Bardo Thödol. Lidé si budou moct na místě koupit i trička, CD, odznaky a další předměty spjaté s RockOperou Praha.

Facebook RockOpera


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
MORAVIUS - Moravian Bravery MORAVIUS - Moravian Bravery
Vydáno: 24.05.2024 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD – 43:56, power metal... číst dále
HAND GRENADE se ponořili do tmy HAND GRENADE se ponořili do tmy
Vydáno: 24.05.2024 v sekci Aktuality
HAND GRENADE vydali nový singl s názvem "Do tmy", který se opět drží aktuálního tématu - deprese. "Všímáme si, co se kolem nás děje a tohle téma vede k hlubšímu zamyšlení, které stálo za to přepsat do textu," řík... číst dále
MORAVIAN BASTARDS - Old Tavern Tales MORAVIAN BASTARDS - Old Tavern Tales
Vydáno: 23.05.2024 v sekci Aktuality
A toto ja rád – mix ožranských popevkov, píšťalok, gájd, harmoniky, ženského i mužského spevu, rockových, punkových i metalových gitár i temp, keltské aj vikingské nápevy, už len narazená bečka, dobrá partia a „žena moja... číst dále
Antigona je plnoletá. RockOpera pozvala na její osmnáctiny Evu Urbanovou Antigona je plnoletá. RockOpera pozvala na její osmnáctiny Evu Urbanovou
Vydáno: 23.05.2024 v sekci RockOpera
První rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest Antigona letos slaví osmnáct let od premiéry. Eva Urbanová jako bohyně osudu, Žántí jako Antigona, Viktor Dyk jako proradný Kreón, Raven jako slepý věštec Teirésias či Pavla... číst dále
TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my
Vydáno: 21.05.2024 v sekci Aktuality
VLASTNÍ NÁKLAD – 37:27, rock... číst dále