Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
David Černý popřál Lilith a polil vinyl. RockOpera Praha uzavřela sezónu

David Černý popřál Lilith a polil vinyl. RockOpera Praha uzavřela sezónu

Vydáno: 14.06.2023 11:10 v sekci RockOpera - Czech Blade

RockOpera Praha přivítala na závěr sezóny speciálního hosta. Stal se jím umělec David Černý, autor miminek lezoucích po Žižkovském vysílači či hlavy Franze Kafky, která je umístěna v Praze před obchodním domem Quadrio. Černý pokřtil na holešovické scéně vinyl Best Of RockOpera Praha, Vol. 1, a to po představení "Lilith: Matka démonů".

RockOpera Praha uzavřela 7. června svoji aktuální sezónu reprízou zatím nejnovější opery Milana Steigerwalda a Pavly Forest "Lilith: Matka démonů". Ta je inspirována náboženstvími a mýty, podle nichž byla první ženou s Adamem v ráji Lilith, která se vzepřela svému muži i Bohu. Poté utekla z Edenu pryč a začala plodit s jinými bytostmi démony.

Hororové a mystické dílo zhlédl také umělec David Černý, jehož tvorbu mohou lidé běžně potkávat nejen v pražském veřejném prostoru. Jako autor se podepsal například pod miminka lezoucí po Žižkovském vysílači, hlavou Franze Kafky, která je umístěná v Praze před obchodním domem Quadrio, nebo pod Čůrající postavy stojící na dvoře Hergetovy cihelny na Malé Straně.

„David Černý pokřtil po představení pivem náš vinyl Best Of RockOpera Praha, Vol. 1 a popřál divadlu vše nejlepší do budoucna,“ popsala výkonná ředitelka, zpěvačka a libretistka Pavla Forest.

Že RockOpera Praha pozvala Černého zrovna na představení Lilith, není náhoda. „Minulý rok odhalil v Karlíně stejnojmennou obří sochu. Už od té chvíle jsme doufali, že David někdy zavítá i na naši operu, která měla koncertní premiéru ten samý rok,“ řekla Forest.
RockOpera Praha se po prázdninách vrátí na jeviště 14. září s rockovou operou "Trója". Ta vypráví o nejslavnějším válečném konfliktu světa, který vznikl kvůli krásné ženě. Diváci se mohou těšit na Kamila Střihavku, Evu Urbanovou, Danielu Gildenlöw Langrovou, Honzu Tláskala, Pavlu Forest, Petra Opavu, Helenu Kubelkovou a další.

NA PRKNĚ (45) - David Černý v Rockopeře Praha



Video: https://www.youtube.com/watch?v=XjR641BxUU0

Facebook RockOpera Praha


Vstupenky na www.rockopera.cz/program


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
MORAVIUS - Moravian Bravery MORAVIUS - Moravian Bravery
Vydáno: 24.05.2024 v sekci Recenze
VLASTNÍ NÁKLAD – 43:56, power metal... číst dále
HAND GRENADE se ponořili do tmy HAND GRENADE se ponořili do tmy
Vydáno: 24.05.2024 v sekci Aktuality
HAND GRENADE vydali nový singl s názvem "Do tmy", který se opět drží aktuálního tématu - deprese. "Všímáme si, co se kolem nás děje a tohle téma vede k hlubšímu zamyšlení, které stálo za to přepsat do textu," řík... číst dále
MORAVIAN BASTARDS - Old Tavern Tales MORAVIAN BASTARDS - Old Tavern Tales
Vydáno: 23.05.2024 v sekci Aktuality
A toto ja rád – mix ožranských popevkov, píšťalok, gájd, harmoniky, ženského i mužského spevu, rockových, punkových i metalových gitár i temp, keltské aj vikingské nápevy, už len narazená bečka, dobrá partia a „žena moja... číst dále
Antigona je plnoletá. RockOpera pozvala na její osmnáctiny Evu Urbanovou Antigona je plnoletá. RockOpera pozvala na její osmnáctiny Evu Urbanovou
Vydáno: 23.05.2024 v sekci RockOpera
První rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest Antigona letos slaví osmnáct let od premiéry. Eva Urbanová jako bohyně osudu, Žántí jako Antigona, Viktor Dyk jako proradný Kreón, Raven jako slepý věštec Teirésias či Pavla... číst dále
TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my TRINITUM - Co jste vy, byli jsme i my
Vydáno: 21.05.2024 v sekci Aktuality
VLASTNÍ NÁKLAD – 37:27, rock... číst dále