Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Na udílení Cen Jantar vystoupí Vladimír Javorský. Pořadatelé již zveřejnili první nominace

Na udílení Cen Jantar vystoupí Vladimír Javorský. Pořadatelé již zveřejnili první nominace

Vydáno: 24.02.2024 08:25 v sekci Aktuality - Czech Blade

Sedmý ročník udílení Moravskoslezských uměleckých Cen Jantar se uskuteční 22. dubna 2024 v Domě kultury Poklad v Ostravě-Porubě. I letos bude jeho součástí program připravený exkluzivně pro tuto příležitost. Vystoupí zde například herec a písničkář Vladimír Javorský. V úterý byly zveřejněny i první nominace.

Výroční Ceny Jantar jsou platformou pro oceňování nejvýraznějších uměleckých počinů ve spojitosti s Moravskoslezským krajem. Udělují se každý rok ve čtyřech divadelních oborech, ale také za populární hudbu, vážnou hudbu, literaturu a výtvarné umění. A právě výtvarná kategorie je první, ve které pořadatelé zveřejnili nominace. Ty získali za výstavy realizované v minulém roce sochař Jaroslav Koléšek, malíř Jakub Špaňhel a také Lenka Glisníková, která originálním způsobem pracuje s médiem fotografie.

„Během následujících tří týdnů budou zveřejněny nominace i v dalších uměleckých oborech. Zároveň v nejbližších dnech odtajníme kompletní program galavečera, na kterém budou ceny předány. I letos se můžou lidé těšit na mimořádně pestrý hudební program, který je otevřený všem žánrům a který je ukázkou toho nejlepšího, co se v našem kraji na poli umění odehrává,“ říká organizátor události Aleš Honus.

Prvním zveřejněným účinkujícím, jenž letošní galavečer zpestří, je Vladimír Javorský. Oblíbený herec a také písničkář před rokem za své album Ještě je obdržel Cenu Davida Stypky, která je právě součástí Cen Jantar. „Vladimír Javorský v Domě kultury Poklad zazpívá se svou kapelou,“ dodává organizátor.

Ceny Jantar jsou určeny umělcům, kteří mají blízký vztah k Moravskoslezskému kraji, ať už jde o umělce zde žijící a tvořící, nebo ty, kteří zde mají kořeny nebo jinou úzkou vazbu.

Generálním partnerem akce je od roku 2018, kdy se konala poprvé, Moravskoslezský kraj. Kromě výročních cen se udělují také Ceny Jantar za celoživotní přínos. Hvězdy se jmény oceněných jsou umístěny na stylizovaném Jantarovém schodišti slávy na Bolt Tower v areálu Dolních Vítkovic.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY
JOKER’S IV - Pink World JOKER’S IV - Pink World
Vydáno: 16.04.2024 v sekci Recenze
DIGITON MUSIC – 39:25, hard rock / glam rock... číst dále
YBCA loupí ve Vile Tugendhat YBCA loupí ve Vile Tugendhat
Vydáno: 16.04.2024 v sekci Aktuality
Brněnští loupežníci YBCA vydají 1.5. svoje třetí a kompletně autorské album "Brno Robstars". Deska představí jedenáctku songů, které kapela věnovala svému městu Brnu a svým loupežnickým skutkům v tomto štatlu, takže... číst dále
EPIDEMY - Thrash metal nenechává na nikom nit suchou EPIDEMY - Thrash metal nenechává na nikom nit suchou
Vydáno: 15.04.2024 v sekci Aktuality
Byť se životopis pražské thrashové formace EPIDEMY začal psát už v roce 2005, název debutového alba „Rány osudu“ by mohl být dobrým odůvodněním toho, že s druhým dlouhohrajícím albem, nazvaným „Zrůdy v nás“, se EPIDEMY... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále