Ondřej Ruml, který se dostal do povědomí díky televizní soutěži X-Factor, chystá pozoruhodné album. Rozhodl se na něm s pianistou Matějem Benkem, bubeníkem Pavlem Zbořilem, kontrabasistou Rasťo Uhríkem, trumpetistou Miroslavem Hloucalem a saxofonistou Radkem Zapadlem znovu interpretovat písně Jiřího Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka. Na desce si jinak zahostovali Jiří Macháček, Ondřej Brzobohatý a dokonce i Zdeněk Svěrák. Sám Ruml se o chystané desce vyjadřuje takto:
“Ten nápad byl ve mně dlouho. Už na konzervatoři, kde jsem s těmi písněmi přišel do styku asi nejvíc, jsem si říkal, že by nebylo od věci natočit je - jak se říká - s malou partou. Nechtěli jsme písně nijak zásadně měnit. Je ale pravda, že Matěj Benko i Míra Hloucal, kteří mi pomáhali s aranžemi, měli někdy takovou fantazii, že se nedalo couvnout (smích). Vždycky jsme se ale snažili, aby hudba podpořila text."
Koncertní podoby alba se dočkáme už 12. října v Lucerna Music Baru, kde Ondřej novinku také pokřtí.
ESAZLESA přicházejí se svým „Vykoupením"
Po dvou letech od vydání alba "Dokud vím, co mám" se kapela ESAZLESA vrací s novým singlem "Vykoupení".
Novinka navazuje na syrovost a charakteristický zvuk kapely. „Je to ambivalentní zpověď o sebezapření, úhlech pohledu a o tom...
číst dále