Trutnovský klan už si za více než patnáct let existence vydobyl solidní renomé a také stabilní místo na samotném výsluní české thrashmetalové scény. Novinka „Spiritual Exodus“ je v pořadí čtvrtým zářezem, který krkonošská grupa poslalado éteru, a prvním v rámci jihočeského labelu Doomentia Records. Úvod nové desky se nese ve zlověstně pomalém rytmu a připomíná spíše poplatně názvu vydavatelství doommetalovou vozbu, což se ovšem brzy zlomí a EXORCIZPHOBIA začne hudebně kázat dle thrashového evangelia s pikantností crossoveru. I vokály zůstávají spíše v intencích vypjatého thrashcoru, což je věc, která některým posluchačům nejde dlouhodobě pod vousy. Podle mého názoru jde o zvyk, každý samozřejmě nemůže štěkat jako rafan Miland Petrozza. A když se frontman Tomáš Skořepa dostane do čisté polohy, jako kupříkladu v kusu „Reflections“, získá muzika a celkový náboj opět jinou barvu. Svou roli samozřejmě hraje i melodická složka, která EXORCIZPHOBII nebyla nikdy cizí. Dokonce ani v pádivých skladbách jako „Down the Rabbit Hole“ nebo „Ring-Pass-Not“. Skutečně zajímavým místem je pak pomalejší song „Through a Glass Darkly“, kde se Trutnovští dostávají až někam k vyprahlým břehům grunge. A závěrečná třešnička „Tiwanaku“ rovněž obnaží další tvář kapely, a nikterak nevadí, že jde o píseň čistě instrumentální.
Zdeněk Pospíšil
VOX SUPRA splácí každý svůj hřích
Slovenská pop-rocková kapela VOX SUPRA připravuje druhé album, na kterém se oproti debutu rozhodla lehce přitvrdit. Jak se jí to podařilo můžete posoudit podle první singlu z chystané desky, skladby "Splácam"
Vox Supra...
číst dále
ENEMY vydávají album Ripper
Kapela ENEMY vydává nové album s názvem "Ripper". Fanoušci sa mohou tešit na jedenáct nových skladeb, které přinesou energiu, o kterou kapela nikdy nepřišla, ale nyní ji zabalila do silnejšího a výraznejšího zvuku.
Album...
číst dále