Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Honza Křížek pokřtí nejnovější album III

Honza Křížek pokřtí nejnovější album III

Vydáno: 15.10.2024 13:59 v sekci Aktuality - Czech Blade

Honza KŘÍŽEK_cdZpěvák a multiinstrumentalista Honza Křížek letos vydal novou rockovou desku plnou silných melodií a kytarových riffů s prozaickým názvem "III". Objevuje se na ní i nečekaný host japonský samuraj nebo cover verze lidové písně. Nové album představil na turné, které zakončí ve středu 16.října v pražské Malostranské besedě. Během koncertu nebude chybět křest alba za účasti hostů.

Křížek z alba představil již singly "Ve tmě" ,"Tekutý písky" a k písni "Světlem do tmy" natočil videoklip v kulisách podvečerní Prahy. „Na albu mohou posluchači slyšet kombinaci rockové hudby s lehkou elektronikou. Velký důraz jsem kladl na texty, ty se tematicky dotýkají temných stránek, které v sobě všichni máme, a našeho vnitřního boje s nimi. Záleží na každém z nás, jestli se rozhodne v sobě živit špatné, nebo dobré zvíře,popisuje vznik alba, které vznikalo dva roky, Honza Křížek.

S novým albem se fanoušci mohli seznámit již během letních koncertů a následného turné, během kterého natočil kameraman a střihač Jiří Vober dostatek záběrů, aby mohl vzniknout nový videoklip k písni „Poď se mnou!“, která rovněž nechybí na nové desce.

Závěrečný koncert v rámci turné a zároveň křest alba se uskuteční ve středu 16. října od 20:30 hodin v pražské Malostranské besedě. Album "III" pokřtí novinář a spisovatel Jakub Szántó, cyklo ultramaratonec Daniel Polman a moderátorka Petra Křížková.

Honza Křížek letos slaví třicet let na hudební scéně. Je spoluzakladatelem kapely WALK CHOC ICE, která v devadesátých letech patřila k tuzemské klubové špičce. Poté spolupracoval a hrál s mnoha vynikajícími hudebníky v čele s Ivanem Králem nebo Davidem Kollerem v KOLLERBANDU a především byl dvanáct let kytaristou a zpěvákem obnovené sestavy BLUE EFFECT Radima Hladíka. Po jeho odchodu se rozhodl vstoupit na sólovou dráhu a v roce 2017 vydal debutové album "Honza Křížek". O čtyři roky později následovalo crossoverové album "Revoluce".

Honza Křížek - Poď se mnou!

Facebook Honza KŘÍŽEK

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
MASTER´S HAMMER - Maldorör Disco MASTER´S HAMMER - Maldorör Disco
Vydáno: 13.01.2026 v sekci Recenze
DARKNESS SHALL RISE - 41:54, storm music... číst dále
MEADOW STREET vstávají Z popela MEADOW STREET vstávají Z popela
Vydáno: 13.01.2026 v sekci Aktuality
Kapela MEADOW STREET chystá na 14.března v brněnském Unleaded coffee křest alba "Na troskách snů". Součástí desky bude i skladba "Z popela", ke které kapela aktuálně předastavila videoklip. MEADOW STREET - Z popelaFacebook MEADOW... číst dále
DECAMERON nechtějí odejít DECAMERON nechtějí odejít
Vydáno: 12.01.2026 v sekci Aktuality
Závěr loňského roku si brněnská parta DECAMERON, hrající ve složení Petra Novotná - zpěv, Pavel Stuchlík - kytara, Richard Musil - kytara, baskytara, Petr Kostolanský - bicí, zpříjemnila vydáním videoklipu ke skladbě "Nechci... číst dále
Marián ČEKOVSKÝ - Ja nič, ja muzikant Marián ČEKOVSKÝ - Ja nič, ja muzikant
Vydáno: 12.01.2026 v sekci Recenze
ČEKY POINT Production - 29:00, pop... číst dále
Jablunkovští WITCH HAMMER v novém klipu oslavují padesát let IRON MAIDEN Jablunkovští WITCH HAMMER v novém klipu oslavují padesát let IRON MAIDEN
Vydáno: 11.01.2026 v sekci Aktuality
Britská legenda IRON MAIDEN loňským rokem oslavila padesát let na scéně a jablunkovské kladivo WITCH HAMMER jim v novém klipu k počeštěnému coveru „Judas be my Guide" alias „Buď vůle tvá" vzdává svůj hold. Merch WITCH HAMMER na... číst dále