Mnoho tváří tuzemské scény
czechblade logo
Fresh Blood profily kapel
Michal Prokop představí na vánočním koncertě ve Foru Karlín písně z nového alba

Michal Prokop představí na vánočním koncertě ve Foru Karlín písně z nového alba

Vydáno: 26.10.2024 09:02 v sekci Aktuality - Czech Blade

Před sedmapadesáti lety poprvé zazářil a dodnes vyprodává největší české hudební sály. Řeč je o Michalu Prokopovi, který za doprovodu kapely FRAMUS FIVE se svými písněmi oslovuje už několikátou generaci posluchačů. V sobotu 21. prosince se fanoušci vedle největších hitů "Bitva o Karlův most", "Kolej Yesterday" nebo "Blues o spolykaných slovech" mohou těšit i na úplně nové písně z připravovaného alba.

“Od druhé poloviny šedesátých let, kdy jsme s kapelou začali hrát, se toho změnilo hrozně moc. Nezměnilo se ale to, jakým způsobem fanoušky baví naše hudba, a to je skvělé, mám z toho obrovskou radost. Už se moc těším, až se uvidíme v prosinci ve Foru Karlín,” říká s nadšením Michal Prokop.

Vánoční koncerty Michala Prokopa a skupiny FRAMUS FIVE jsou známé jedinečnou atmosférou a často představují vrchol podzimní koncertní sezóny. I letos se k němu přidá několik zajímavých hostů. Ze Slovenska přijede Milan Kňažko – jeden z představitelů listopadu 1989, ale také skvělý herec a nečekaný zpěvák s osobitým a tak trochu cohenovským výrazem. Ten od roku 2019 spolupracuje se skladatelem, textařem a baskytaristou Marianem Zimou a dalšími osobnostmi z projektu Story. Zástupcem mladší generace bude Michal Skořepa, který se v současné době věnuje sólovému hudebně výtvarnému projektu PAN LYNX. Jeho loňská debutová deska "Kdo se bojí, musí do lesa" získala nominaci na Cenách Anděl a na cenách Žebřík se stala objevem roku.

“Výběr obou hostů našeho koncertu není vůbec náhodný, v obou případech jde totiž o nečekanou a zajímavou vazbu k mé poslední tvorbě, bude to překvapení,“ říká Michal Prokop.

“Je pro nás velkou ctí přijmout pozvánku od Michala Prokopa, a zažít tak atmosféru jeho koncertu a publikum, které doufám nezklameme. Velmi se na to těšíme,” říká Milan Kňažko, který na vánočním koncertu vystoupí se skupinou STORY.

“Každá chvíle s Michalem Prokopem má pro mě obrovský význam. Být mu nablízku jak v rovině spolutvůrčí, tak lidské, je pro mě krásná škola. Jeho pozvání na vánoční koncert si opravdu cením, protože tím vznikne další krásný moment, který ve mně zůstane a za to mu upřímně děkuju,” říká Michal Skořepa.

Michal PROKOP_plakátMichal Prokop společně s kapelou FRAMUS FIVE připravuje novou desku, která by měla být hotová do konce letošního roku. Několik písní z připravované desky zazní v exkluzivní premiéře právě na vánočním koncertu ve Foru Karlín. K jedné z písní vznikne i hudební videoklip. Vydavatelství Supraphon by mělo novou desku vydat na jaře příštího roku.

Facebook Michal Prokop

DOPORUČENÉ ČLÁNKY
NAHUM s novou deskou Old World Dead ohlašují novou éru NAHUM s novou deskou Old World Dead ohlašují novou éru
Vydáno: 06.12.2025 v sekci Aktuality
Ostravská death/thrashová formace NAHUM vydala nové album „Old World Dead", nejpestřejší a zároveň nejtvrdší nahrávku své dosavadní dvacetileté historie. Deska vychází digitálně a dále na CD, kazetě a na vinylu u Dead Maggoty... číst dále
Reediční album Four Elements Mysterium vydávají THALARION i na vinylu Reediční album Four Elements Mysterium vydávají THALARION i na vinylu
Vydáno: 05.12.2025 v sekci Aktuality
Na přelomu milénia patřili THALARION k zásadním kapelám slovenského metalového podzemí. Nejen díky smlouvě u zahraničního labelu, ale hlavně zásluhou vlastní hudební kvality. Fanoušek tvorby THEATRE OF TRAGEDY, THE GATHERING, DREAMS... číst dále
Ze SEBASTIEN jsou znovu milionáři Ze SEBASTIEN jsou znovu milionáři
Vydáno: 04.12.2025 v sekci Aktuality
SEBASTIEN v loňském roce nahráli svůj historicky první cover, skladbu „Slzy tvý mámy“ kapely OLYMPIC. Ač se předělávkám cizích písní kapela roky bránila, skladba „Slzy tvý mámy“ se ukázala jako trefa do černého... číst dále
ŽÁDNEJ STRES vydává album ŽÁDNEJ STRES vydává album "Cesta" a zve na křest do Třemošnice
Vydáno: 24.04.2023 v sekci Aktuality
Album, které se nejen názvem, ale i v mnoha textech, točí kolem takříkajíc denního chleba většiny interpretů a muzikantů vyšlo 21. dubna. K dispozici je pro fanoušky v digitálních distribucích jako je Spotify apod., a taky ve... číst dále
MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak MASH - Máme chuť udělat to po letech trochu jinak
Vydáno: 14.03.2023 v sekci Rozhovory
Sestavu plzeňské hardrockové formace MASH postihlo v půli loňského roku personální zemětřesení. Co za ním stálo, je námětem první otázky následujícího povídání se zakládajícím členem kapely, kytaristou Milanem Rážem a... číst dále